Vítám Vás na mém blogu, který vznikl díky mé zálibě - PLETENÍ Z PAPÍRU, kterému se věnuji od července 2009.
Jmenuji se Toňa a žiju na vesnici blízko Přerova.
Jsem člověk, který neumí jen tak sedět, musím neustále zaměstnávat ruce a něco tvořit. Také proto pracuji v mateřské škole. Miluji zahrádku, květiny, dřevo a kameny.
Postupně budu vkládat další věci, které mě zajímají, ale z nedostatku času to bude chvíli trvat. Pokud byste měli jakýkoliv dotaz k mé práci, nebo se Vám tu bude líbit - napište do komentáře.


V případě zájmu o výrobky mě kontaktujte na tonapleteni@seznam.cz , můžeme se domluvit.

Děkuji, že jste navštívili mé stránky a přijďte zas - jste vítáni - Toňa :-)

Copyright - kopírování obsahu blogu bez svolení autorky zakázáno | TONINA

Říjen 2014

Dětem a s dětmi :-)

21. října 2014 v 0:30 | Tonina |  Dekorace dětem do MŠ

Vítejte v podzimním čase :-)

Jak již nadpis napovídá - dnešní tvoření je za a). tvořením mým, pro děti a za b). mé tvoření s dětmi.

Velice ráda tvořím z darů přírody, dnes jsem využila borovicové šišky, slámu a kaštany a vznikl tento ježek, který vítá děti u vstupních dveří ve školce.

Kdo by neznal Večerníčka, Krtečka, či Králíky z klobouku? A kdeže bylo jejich místo tentokrát?
I tyto motivy se objevily v oknech školky.S dětmi jsme si udělaly draka, který sice nevyletí do oblak, ale zato je bystrým okem sleduje v šatně, jak se krásně umí oblékat :-) Děti mu daly jméno Dráček Podzimníček.


Vše potřebné k výrobě si děti nasbíraly při vycházce u nás na vesnici. Nikdy se nevracíme s prázdnou, vždy přineseme nějaký "poklad" :-)
Jednoduché ryby z papírových talířů zdobené různými technikami - náročnost dle věku dětí.

I nejmladší 3 - leté děti pracovaly s chutí a nadšením.Práce předškolákůA takto společně s dětmi prezentujeme rodičům naše tvoření :-)Panenky z makovic - posloužily k dramatizaci pohádky "O makové panence a motýlu Emanuelovi".
Ježek - otisk ruky, otisk špuntu a vyrobené razítko lístečku z brambory, rozmyvvatelné pastelky - vznikly takto krásná dílka, kterým jsme udělali i rámečky. Při dobré organizaci zvládnou i 3 -leté děti. Při práci jsme si užili dost legrace a hlavně nadšení.
V parku jsme nasbírali listí, vylisovali jsme na novinách pod kobercem :-) a pak děti pomohly ježečkovi udělat příbytek k přezimování.

Kouzlo podzimu je v jeho barvách. Souhlasíte?
To byla malá ukázka podzimního tvoření. Přeji Vám ještě sluníčkové dny a dostatek času na Vaše koníčky :-)
Tonina

Kozlík - 140. výročí Velkopopovického Kozla

5. října 2014 v 22:30 | Tonina |  Soutěže z pletení


Vítejte na stránkách pletení z papíru :-)

Nejprve pár slov na úvod:
Jsem si vědoma mé vééliké absence s vkládáním příspěvků. Děkuji všem fanynkám, které nepřestaly nakukovat a dokonce se některé ozývaly cože se mnou je. Díky, díky. Měla jsem celkem náročný rok, ale pokud si pamatujete - zhruba před rokem jsem tady psala, že doufám , že brzy přijde den D, kdy se budu moci věnovat opět mému koníčku. Jsem tady a doufám, že už nebudu nucena dělat takové pomlky :-)
Byl to šílený rok, který mažu z mé mysli :-( Nyní jsem to zase já a jsem opět ŠŤASTNÁ :-)
Moc jsem toho sice za tu pauzu neudělala, ale i to málo Vám postupně ukáži.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Náhodou jsem letos v červnu na Facebookových stránkách četla, že pivovar Velké Popovice slaví 140. výročí a hledají různé artefakty, které se vztahují právě ke zmiňovanému pivovaru. Poslala jsem mého Kozlíka s tím, že si ho zařadí do sbírky mezi různé sklenice, podtácky, bedýnky atd. Co mi celkem vyrazilo dech .....čtěte dále

...krýgl Kozla / prvotní nápad jsem zrealizovala již v roce 2012 / - tento je v pořadí již 3...že,KOZLÍKA zařadili do soutěže o nejlepší historické artefakty a jak to dopadlo? K mému údivu jsem vyhrála - pivo na celý rok zdarma - bylo jich přesně 386 / trochu dlouhý rok :-) /, krásnou plechovou Kozlí ceduli a pozvánku na prohlídku pivovaru. Kozlík je vystaven na výroční prohlídkové trase ve zmíněném pivovaru.Když přijelo auto z PPL - ka a začali vyndavat z auta kartony - smíchy jsem se neudržela a víte proč?
Protože nejsem pivař - kdo mě zná ví, že vydržím sedět celý večer u jednoho pivka :-)) No co, udělala jsem radost manželovi a zeťákovi - ti už si s tím hravě poradí :-))
...ale do pivovaru se pojedu podívat určitě a ráda. Tak na zdraví :-)

Vy se mějte krásně, užívejte babího léta a díky za návštěvu - Tonina