Vítám Vás na mém blogu, který vznikl díky mé zálibě - PLETENÍ Z PAPÍRU, kterému se věnuji od července 2009.
Jmenuji se Toňa a žiju na vesnici blízko Přerova.
Jsem člověk, který neumí jen tak sedět, musím neustále zaměstnávat ruce a něco tvořit. Také proto pracuji v mateřské škole. Miluji zahrádku, květiny, dřevo a kameny.
Postupně budu vkládat další věci, které mě zajímají, ale z nedostatku času to bude chvíli trvat. Pokud byste měli jakýkoliv dotaz k mé práci, nebo se Vám tu bude líbit - napište do komentáře.


V případě zájmu o výrobky mě kontaktujte na tonapleteni@seznam.cz , můžeme se domluvit.

Děkuji, že jste navštívili mé stránky a přijďte zas - jste vítáni - Toňa :-)

Copyright - kopírování obsahu blogu bez svolení autorky zakázáno | TONINA

Duben 2015

Velikonoční tvoření s dětmi a pro děti 2015

14. dubna 2015 v 0:00 | Tonina |  Práce dětí MŠ


Zdravím Vás :-)

Konečně jsme se dočkali období jara. Máme za sebou Velikonoční svátky, dnešní prezentace se ponese v tomto duchu. Podívejte se co jsme s dětmi tvořili a co jsem vytvořila já pro děti.Narcisky jsou vyrobeny z proložek od vajec.


Na vycházce jsme nastříhali vrbové proutí, jednoduše stočili do tvaru vajíčka a děti se postaraly o ovečky z výkresového papíru. Vznikla tato pěkná, jednoduchá dekorace.


Tlamičky jsou z vršků od Pet - lahví.


Veselé jarní papírové talíře.


Jarní výzdoba v šatně dětí.Veselí zajíčci na obruči.
Zkoušeli jsme i ubrouskovou techniku na lékařské špachtličky.

Další zajíčci - z proužků papíru.

Zápich do květináče - jak jinak - opět zajíc :-)Panenka - obal od Actimelu, výfuk vejce, látka, vlna, tav. pistole, lepidlo, fix. Je dobré dát do lahvičky nějakou zátěž - písek, sádru ap., kvůli stabilitě. Sukénku rovněž stehovala sama 5 - letá Martinka. Je to její první švadlenkovský počin :-)

Papír, vlna, těstovina - mašle.
Recy - dvojkošíčky na kraslici a řeřichu. / Použité podložky od čokoládových vajíček z marketu/.Různé techniky zdobení kraslic. Řeřicha vyklíčí na vlhké vatě 3 - 4 den.
Kraslice - zapouštění barev.Řekli byste, že toto je práce už i 3 - letých dětí ?


Děti byly u práce nadšené, každý kousek je nenapodobitelný originál.Zátiší - Mísa s papírovými vejci.Pro děti jsem udělala kohoutka z rukavice /ta je původně určena na stírání prachu/ a panenku.

Letošní Velikonoční výzdoba oken.


Uvnitř tubusu jsou 3 sedmičkové zavařovací sklenice - v nejhornější je voda, aby vrba zazelenala a pustila kořínky - poté někam zasadíme :-)


Zbytek proutí byl také zužitkován.No a k jaru patří i ptáčci zpěváčci.
Toto byly dárečky pro děti, které přišly k zápisu a na které se budeme těšit od září :-)


No a také jsme chtěli popřát našemu malému kamarádovi, který nás v původní podobě trpělivě, stále dobře naladěn, navštěvuje v našich domovech již neuvěřitelných - půl století. Dort byl rekvizitou ... ale to až příště - nesmím hned všechno prozradit :-)

Děkuji za návštěvu, užívejte krásné jarní dny, moc Vás zdravím Tonina :-)